(0 ψήφοι)
Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Αμαζόνες Κορινθίας κόντρα στην ομάδα Πλατανήτη Μίδεας. Η
αναμέτρηση έγινε εντός έδρας και συγκεκριμένα στο γήπεδο του Λεχαίου.Όπως ήταν
αναμενόμενο πέραν του υψηλού βαθμολογικού ενδιαφέροντος(από μια νίκη στην
πρεμιέρα με υψηλό σκορ και για τις δύο ομάδες 9-0 και 8-0 αντίστοιχα) ήταν ένα ματς με τα
όλα του. Οι έντεκα του Χρήστου Καρσιώτη μπήκαν δυναμικά και κατάφεραν να πετύχουν
γρήγορο τέρμα με την Κακούρη να ανοίγει το σκορ στο 15΄ λεπτό. Η συνέχεια ήρθε λίγο
αργότερα από την Κατερίνα Γκότση στο 29΄ λεπτό που έγραψε το 2-0 δικαιώνοντας την
πίεση και το καλό ποδόσφαιρο των γηπεδούχων. Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι
φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με την Παπαδοπούλου να πετυχαίνει τέρμα
στο 41’ λεπτό. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους είδαμε πολύ καλό ποδόσφαιρο και
από τις δύο ομάδες με αρκετές τελικές ευκαιρίες. Η Κατερίνα Γκότση όμως κατάφερε να
πετύχει και δεύτερο προσωπικό τέρμα και να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-1 για την
ομάδα της στο 55’ λεπτό. Το τέρμα αυτό έδωσε την υπεροχή στις Αμαζόνες και την
ελευθερία των κινήσεων ανεβάζοντας επικίνδυνα στροφές για να έρθει η Μπέκου και να
γράψει το 4-1.Η ομάδα του Πλατανήτη όμως δεν το έβαλε κάτω και συνέχισε την
προσπάθεια που απέδωσε καρπούς καθώς τρία λεπτά μετά το τέρμα που δέχτηκαν και
συγκεκριμένα στο 58΄ λεπτό η Παπαδοπούλου με δεύτερο προσωπικό τέρμα μείωσε σε 4-
2.Το τελικό 4-3 για την ομάδα των φιλοξενούμενων πέτυχε η Τριανταφύλλου στο 86’
λεπτό. Τώρα οι Αμαζόνες φιγουράρουν μόνες στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα