Προσυνεδριακή Συνέλευση της Οργάνωσης Μελών Άργους του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Άργους-Μυκηνών πραγματοποιήθηκε στο Εργατικό Κέντρο Άργους.Η εκδήλωση στο πλαίσιο του προσυνεδριακού διαλόγου έγινε με κεντρικό εισηγητή τον Γιώργο Τσίπρα, διευθυντή της ΚΟ ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ και μέλος Πολιτικής Γραμματείας.
Στη συνέλευση, συζητήθηκαν οι θέσεις του κόμματος ενόψει του Συνεδρίου ενώ παρέμβαση έκαναν ο βουλευτής Γιώργος Γαβρήλος και στελέχη της τοπικής οργάνωσης.