Ημερίδα, για τον σχολικό εκφοβισμό με τίτλο “Μίλα, μη φοβάσαι”, πραγματοποιήθηκε στο Μαλλιαροπούλειο Θέατρο, από τον Δήμο Τρίπολης και τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αρκαδίας.
Σκοπός της Ημερίδας ήταν η ευαισθητοποίηση για το φαινόμενο του σχολικού εκφοβισμού των εφήβων, που παίρνει ολοένα και μεγαλύτερες διαστάσεις στη σημερινή πραγματικότητα, αλλά και η ενημέρωση των μαθητών και στελεχών της εκπαίδευσης για τους τρόπους πρόληψης και αντιμετώπισης του φαινομένου.