Το Πολεμικό Μουσείο/Παράρτημα Τρίπολης, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Κυπρίων Αρκαδίας και το Μουσικό Σχολείο Τρίπολης, διοργάνωσαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσικού Σχολείου Τρίπολης, εκδήλωση ιστορικής αναδρομής με τίτλο: «1974-2024 πενήντα χρόνια από την εισβολή “Το Νεύμα του Αγαπήνορα”», αφιερωμένη στους 43 Αρκάδες Αγωνιστές και τους 3 Πεσόντες στην Κύπρου το 1974.
Δευτέρα, 20 Μαΐου 2024 14:23
ΒΙΝΤΕΟ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΙΣΤΟΡΙΚΗΣ ΑΝΑΔΡΟΜΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ Κύριο
Κατηγορία
Ρεπορτάζ
Πολυμέσα
Προσθήκη σχολίου
Σιγουρευτείτε πως έχετε εισάγει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες με το σύμβολο (*). Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.